Мокрецький навчально виховний комплекс АКЦІЯ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЛЯ"

Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата у 1991 році. Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у відношенні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав  людини.

Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому була направлена проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого відношення до любої форми насилля.

 

В рамках  цієї акції в нашій школі пройшов цілий ряд заходів:

25 листопада була проведена інформаційна п’ятихвилинка, присвячена Міжнародному дню з викорінення насильства щодо жінок.(5-11 класи).

Виховна година на тему: “Протидії різних форм насильства» (1-11 кл.),  анкетування «Виявлення насильства» 6-8 кл. конкурс малюнків  «Світ без насильства», тренінгове заняття для учнів 7 класу «Скажемо «ні» насильству в шкільному колективі»

В шкільній бібліотеці працювала виставка літератури про насильство та права людини.

1 грудня,  до Всесвітнього дня порозуміння з ВІЛ - інфікованими, були проведені різноманітні заходи:

 -    тематична лінійка

-    виховний захід «Обери життя».

3 грудня,   відзначаючи день дітей з обмеженими можливостями , була проведена акція: «Поділись теплом душі своєї»

    10 грудня – День прав людини. в школі проведено правовий брейн-ринг «Ти і закон» 9-11 кл.

14 грудня  відбулася  лінійка,  присвячена закриттю акції «16 днів проти насилля».

 

Будьте уважними до людей,а особливо  - дітей, які вас оточують, та не залишайтеїх у біді !

 

 

 
День пам’яті жертв Голодомору

В четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодомору. Україна в 1932-1933 рр. пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів. Комуністичний режим намагався не тільки приховати правду про голодомор в Україні,  але й назавжди знищити крихти пам’яті про цей злочин. До цієї пам’ятної дати в Мокрецькому НВК пройшла виховна година «Свіча людської памяті», продемонстровано документальний фільм «Україна: забута історія»;  виставка на тему  «Біль мого народу».

У  День пам'яті жертв голодомору, 28 листопада,  учні та вчителі школи взяли участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку пам'яті».День  Гідності та Свободи 

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Небайдужим до цього свята залишився і колектив Мокрецького НВК. 20 листопада на уроках мужності «Україна починається з кожного з нас» (1-4 кл.), «Україна – це територія гідності і свободи» (5-11 кл.) учням нагадали про доленосні події в Україні початку XXI століття, патріотизм і мужність громадян. Саме два роки тому українці, які побороли в собі страх, вийшли на головний майдан країни. Думки про відсутність у державі громадянського суспільства розвіялися, увесь світ побачив, що в країні виросло нове покоління українців. Патріоти пов’язують своє майбутнє з Україною. Революція Гідності закінчилася перемогою українського народу, та плата за неї виявилася тяжкою, кровавою. Сьогодні у школі з шаною та великою любов’ю оформлений куточок пам’яті, проведено флеш-моб «Ми -  діти вільної країни!», круглий стіл «Через книгу – до миру і злагоди».

Також  відбулася зустріч учнів 3 класу з учасником бойових дій в зоні АТО – Кухарем Володимиром Григоровичем. Ця зустріч була не випадкова, саме в цьому класі навчається його донька Кухар Надія.

Завдяки учасникам майданів у різних куточках України змінилося ставлення до історії держави, державних символів. Синьо-жовті барви розлилися містами і селами України, а вишиванки зігрівають серця полум’яних патріотів.Семінар заступників з навчально-виховної роботи

День української писемності і мови

9 листопада  - День писемності. Цю дату відзначає вся Україна.

Віддаємо шану мові і ми, провівши різні заходи, присвячені Дню української писемності та мови, а саме  інформаційну лінійку, конкурс малюнків « Моя країна – Україна», години поезії, вікторини.

Стало вже традиційно у нашій школі відзначати цей день написанням диктанту  національної єдності на уроках  української  мови. 


КВК «ОБЕРИ МАЙБУТНЄ»

5 листопада 2015 року збірна команда Мокрецького НВК «Живчики» взяла активну участь у районному етапі обласного профорієнтаційного змагально-мотиваційного заходу серед учнівських команд  «Обери майбутнє», мета якого – формування особистості молодої людини, її соціальної зрілості, мотивації до праці, а також інформування молоді про стан та тенденції розвитку ринку праці, популяризації актуальних професій і спеціальностей.

Участь у заході взяли 9 команд району.


Незабутня екскурсія до Свято-Успенської Києво – Печерської Лаври

27 жовтня учні Мокрецького НВК здійснили екскурсійну поїздку до однієї з найбільших православних святинь України, визначної пам'ятки історії та архітектури – Києво-Печерської лаври. Під час екскурсії діти дізнались про історію лаври, яка від часу свого заснування як печерного монастиря у      1051 р. була постійним центром православ'я на Русі. Лавра разом із Софійським собором внесена до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО. У ході знайомства із пам’яткою світового значення учні відвідали Успенську церкву, Ближні печери, а також музей історичних коштовностей України, в експозиції якого знаходиться знаменита Скіфська пектораль та коштовності київських князів.

Екскурсія видалась дуже насиченою,  цікавим історичним та культурологічним матеріалом.  Безумовно, цирк – це одна з улюблених розваг для дорослих і дітей. Побачити яскраву циркову програму, вдихнути атмосферу свята і отримати незабутні враження прагнуть всі, великі й малі, за будь-якої пори року.

27.10.2015 року вихованці гуртка «Юний мандрівник», що працює на базі Мокрецького НВК відвідали шоу «Ангели цирку» в м. Києві (Цирку «Кобзов»).

Школярі із захопленням спостерігали за повітряними гімнастами, милувалися тваринками та сміялися разом із кумедними клоунами.Благодійна ярмарка солодощів!

Напередодні канікул 23 жовтня 2015 р. в Мокрецькому НВК пройшла благодійна ярмарка.

Організували ярмарку учні як початкової ланки, так і середньої та старшої ланки (все виготовлене своїми руками, за допомогою батьків).

  Саме цей ярмарок довів, що не залишилося жодної байдужої  батьківської, вчительської, учнівської душі, — всі класи взяли активну участь. Чого тільки не було на ярмарку! На продаж було виставлено випічку різних видів: пиріжки, тістечка, печиво, калачі… В школі було весело та гамірно, всі із задоволенням купували  собі та рідним різні смаколики.

 

Адміністрація школи щиро дякує учням, батькам та вчителям за активну участь в акції.


З 19 по 23 жовтня в Мокрецькому НВК відзначали День Київщини.

Було проведено низку різноманітних заходів, серед них конкурс дитячих малюнків «Київщино рідна, ти – серце України!» та краєзнавча вікторина «Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя»

Ці заходи спрямовані на формування у вихованців почуття патріотизму доброго відношення до Батьківщини.День захисника України 

День Захисника України– свято, яке увібрало в себе багаті і славні ратні традиції, яке уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі на всіх евертаємося пам’яттю і серцем до грізних і незабутніх сторінок минулого, щоб ще раз осягнути, кому зобов’язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків.

15-16 жовтня у школі пройшли урочисті заходи з нагоди Дня захисника України:  виховний захід «Козацькими стежками», де діти дізналия  про історію виникнення українського козацтвата патріотична гра «Юні захисники України»,де учні 4-7 кл. брали участь в різних конкурсах, продемонстрували,  як бути галантним кавалером. Цікавим був конкурс коли юні захисники розповідали про свою майбутню професію.

Бажаємо Вам, чоловіки незламної волі, щасливої родини, богатирського здоров’я, звершення всіх Ваших мрій і побажань, високих досягнень у навчанні та праці. 

 

Ми квіти одного вінка

 

     Цей шалений світ у своєму нестримному бажанні все абстрагувати, стандартизувати, уніфікувати…

     Та живе в українській дівчині одвічний ген краси й гордливості, що робить її неповторною. Він змушує її вдивлятися у світлини прабабусь, твори  живопису,учитуватися в рядки художніх текстів  та сторінки наукових праць Павла Чубинського, Хведора Вовка, Олекси Воропая, шукаючи животоків довершеності й самобутності.

     Одвічною красою та символом дівочості україночки була коса. Наші дівчата – вигадниці й чепурухи уміли так виплітати косу,що вона славила господиню в її охайності  та майстерності.

     Виплетені втроє і вчетверо,одну,дві та дрібушки,з начосами, китками,уплітками,викладені вінком на голові та вміло пущені за плечі,уквітчані та закосичені ,коси були ознакою дівочої цнотливості.

     У будні – кісники,кибалки,а для свята – віночок. Його одягали вперше трьохрічній дівчинці,весільний же вінок завершував пору дівування.

     Найпоширеніші вінки звиті з живих квітів,кожна з яких мала символічне значення. Основа  витого вінка – барвінок – знак вічного життя,форма  віночка – коло. А разом – вічне й безперервне життя в його багатобарвності й множинності.

      До вінка – розмаїття стрічок , де кожна , як стежка дівочої долі.

     Віночок оберігав дівчину від лихого  ока , лікував, передбачав її долю, був винагородою за важку працю жінки. Лише дівчина мала право на вінок.

     Наші прабабусі не були пуританками:

Упала роса на мою русу косу

Серце козаче ,віночка не доношу

    Проте стриманість, котра регламентувалася, на наш погляд, часом жорстокими звичаями, була запорукою фізичного й морального здоров’я юнака та дівчини

 А ще хустка. Вишита яскравими квітами й фантастичними птахами. До лиця , на долю,на щастя. Козакові  похід, а судженому за пояс або на руку.

     Ой, цей шалений , шалений , шалений світ.

    Він хтиво шкіриться з екранів телевізорів,сторінок яскравих модних журналів,стверджуючи й переконуючи,ніби настав час вседозволеності й вселенської розпусти, такого  собі новітнього   Вавилону.

     Ми ж у більшості своїй безрозсудно й бездумно вихоплюємо в цьому бурхливому потоці те,що плаває на поверхні – яскраве,крикливе,примітивне…

   А услід нам сумно й докірливо дивиться вінок із деревію,барвінку,ружі та м’яти,любистку й калини – наш педагог, краса й оберіг.

     У цьому суєтному-суєтному світі знайдімо час, аби тихенько погомоніти із  старенькими  прабабусями,що через роки воєн і голодоморів пронесли віночок для нас. Із надією й вірою в те,що ми – квіти одного вінка. Таке  наше призначення й особлива дорога на Землі від Бога.

Карпенко Ольга Іванівна

учитель української мови та літератури

Мокрецького НВК учитель-методист 


« Посвята в першокласники»... Цей момент буває в житті кожного тільки один раз.  

30 вересня в пройшло  традиційне свято «Посвята в першокласники», яке підготували учні 1 класу разом з класним керівником Лободою А.І.   Місяць першокласники провчилися в школі, вони вже чомусь навчились, підросли, подружились один з одним. Недавно їх називали малюками, дошкільнятами, а тепер про них кажуть: «Це учні!»  На свято прийшли найрідніші люди: мами, татусі й бабусі, дідусі. Вони - перші помічники школяриків в усьому, тому з великим нетерпінням чекали, щоб подивитись і послухати чого вже навчились у школі їхні діти. Учні 1 класу разом з учителем старанно готувалися до важливої події. Винуватці торжества під веселу музику і дружні оплески глядачів прийшли на своє перше шкільне свято. Вони декламували вірші, співали пісні і танцювали. Довели батькам, вчителям, старшокласникам, що з гордістю можуть нести звання Школяр. А ще те, що вони уже уміють дружити зі своїми однокласниками – однокашниками.

Ми бажаємо нашим першокласникам веселого шкільного життя, завзято та старанно вчитися та досягати успіхів у навчанні!


Українська та світова спільнота 29 вересня відзначає74-річницю початку подій у Бабиному Ярі, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей. Бабин Яр став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян.

  28 вересня  була проведена тематична лінійка «Бабин Яр: без права на забуття», під час якої учні дізналися про старшні події цієї трагедії. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих від масових розстрілів у Бабиному Яру. Діти зрозуміли, що масові вбивства та політика випаленої землі, ознака варварства і в минулі і в нинішні часи.  


Вивчаємо історію рідного краю

20 вересня 2015 року вихованці гуртка «Юний мандрівник»

Броварського районного центру патріотичного виховання, що працює на базі Мокрецького навчально-вихоного комплексу відвідали древнє, затишне, поетичне місто, що зберегло стару архітектуру – Чернігів. Тут юні краєзнавці ознайомилися з давньоруським городищем (Історичний Вал) та комплексом оборонних споруд, з цікавістю розглядали неймовірну красу Преображенського і Борисоглібського соборів, церкви Св. Катерини.

Екскурсія продовжилась на Болдиній горі, де поєдналися пам’ятки пов’язані з древньою історією м.Чернігова, події Другої світової війни та ансамблі Іллінського та Успенського монастирів. Із дзвіниці Успенського монастиря відкриваються панорамні види на місто та околиці. Найбільше гуртківцям запам’яталася екскурсія до Антонієвих печер – найдавнішого підземного печерного монастиря Русі.Акція "Голуб Миру"

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів.

 Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі.

21 вересня 2015 року у Мокрецькому НВК відбулася загальношкільна акція «Голуб миру». Учні школи малювали малюнки, плакати, виготовляли паперових голубів з побажаннями миру та злагоди для військових, які перебувають у зоні АТО.

Ми, учні та педколектив Мокрецького НВК, закликаємо всіх людей на Землі: «Вчіться робити добро людям і творити добро на землі. Живіть у мирі та злагоді!».
Олімпійський тиждень в школі


  Олімпійський рух - грандіозне явище, що об'єднує народи всіх континентів. Краса і велич, боротьба і сила духу, вирій почуттів - усе це чудовий і багатогранний олімпійський світ.

Сучасні олімпійські ігри перетворилися на істинно епохальні заходи - свята миру, дружби і прогресу, гармонії тіла і духу, величі розуму і справедливості, вони стали школою освіти і виховання, способу життя та самоствердження, до якої долучаються представники всіх країн.

Любов до спорту об'єднує людей у всьому світі і ми теж робимо свій внесок у справу розвитку олімпійського руху.

З 08.15.15 р.- 15.15.15 року цілий тиждень проходили бесіди на олімпійську тематику, спортивні ігри та змагання. Діти ознайомилися з олімпійськимисимволамиі атрибутами, історієювиникнення олімпізму.

На святковій лінійці директор школи нагородила почесними грамотами переможців змагань.Свято Першого дзвоника

      Веселе літо-літечко випустило зі своїх теплих обіймів непосидючий шкільний народ, що зібрався нині, 1-го вересня, біля привітно відчинених дверей рідного Мокрецького НВК.

      День знань — це, мабуть, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного. Першокласники з ще не зовсім зрозумілим їм почуттям трепету, ховаючись за величезними букетами квітів, тримаючись за руки батьків, роблять свій перший крок на великому шляху знань, їх сьогодні -9.

      Старші учні подорослішали за  літо, відпочилі і засмаглі, знову зустрічаються зі своїми друзями і діляться враженнями про проведені літні канікули. Батьки, бабусі й дідусі проводжають своїх дітей та онуків у новий навчальний рік, де їх зустрічають вчителі та викладачі — люди, які ведуть їх до вершин знань. Та й у всіх інших є близькі або друзі, для яких свято День знань — подія актуальна та урочиста.

      Привітати школярів,  їх батьків та вчителів із цим чудовим хвилюючим святом  прийшов сільський голова Костенкова Н.В.

      Шкільна лінійка, квіти, урочисті промови, перший дзвінок і перший урок Миру, вже сповістив про початок нового учбового року, початок нової сторінки життя — цікавої, барвистої і повної нових знань, і хочеться сподіватись, що голуби випущені сьогодні у чисте, безхмарне Мокрецьке небо принесуть, мир і злагоду на  нашу Вкраїну.


Відкриття  літнього  табору  "Мокречанка"

Ось і нарешті і прийшли ці довгоочікувані літні канікули! І як завжди, на початку червня, в нашій школі відкривається всіма улюблений пришкільний табір "Мокречанка". У цьому році в таборі зможуть відпочити 26дітей, переважно це учні молодшої школи. За 14 днів вони зможуть відвідати різні цікаві місця, взяти участь у захоплюючих іграх і заходах, і просто весело провести час, спілкуючись один з одним. Також, в таборі буде працюютьгуртки з різних напрямків. Сподіваємося, що кожна дитина знайде у нас для себе заняття до душі.

2червня на подвірї школивідбулосяурочисте відкриття табору. Відкриття пройшло в дружній і теплій атмосфері.  Останній дзвоник і закінчення навчання

Останній дзвоник – це чудова традиція, тепле родинне свято, яке не можна замінити. Востаннє лунає дзвоник для наших випускників, який кличе їх у подальший широкий життєвий шлях, сповнених надій.

29 травня  9.00 год. в Мокрецькому НВК теж відбулася урочиста лінійка. Хоч із самісінького ранку було прохолодно та моросив дощ, та це ніяк не вплинуло на настрій та святкове вбрання учнів школи.

Урочистості відбувались у актовій залі школи. Дуже багато учнів та вчителів прийшли на свято в яскравих вишиванках.

Лінійка розпочалась та закінчилась звучанням Гімну України. Всі школярі тримали руку на серці та співали.

 На прикінці свята голосно та завзято пролунав останній дзвоник.

 

Дзвінок коледжанський для вас останній,

                                                         Небес блакитних бірюза.

                                                                  Веселий день, ясний світанок,

                                                             Прощальна на очах сльоза.

 

                                                                              Нехай же вас Господь благословляє

                                                                 У світлу путь на добрії діла.

                                                                              На вірну стежку завжди наставляє,

                                                                          Щоб доля в вас щасливою була.


Прощавай, початкова школо!

Учні четвертогокласу готуються подолати чергову сходинку дорослого життя. Травень подарував дітям свято прощавання з початковою школою. Швидкоплинно промайнули чотири роки навчання. За цей час діти подорослішали, зміцніли, успішно крокували сходинками в Країні знань.

27 травня учні 4-го класу прощалися з початковою школою, першою вчителькою. Свято  зібрало разом велику шкільну родину: дітей, батьків, педагогів. Адже всі разом робили кроки до перемог, відкриттів, успіхів. Зі словами вдячності зверталися учні до першої вчительки, викладачів, до мам та татусів. 

Відлунала мелодія вальсу. Перегорнута ще одна сторінка шкільного життя. Попереду нові вчителі, друзі, предмети. Нові відкриття та перемоги.

Бажаємо всім учням літнього бадьорого настрою, цікавого відпочинку і здоров’я!

Хай щастить вам!!!Свято Букварика

На шкільному календарі багато  врочистих днів. Між ними й не менш хвилююче та успішне свято прощання з Букварем. Це свято розставання з першою школярською книжкою і водночас свято першої сходинки зростання у житті найменших учнів.

Прощання з Букварем – традиційний шкільний захід, на якому першокласники прощаються зі своїм найпершим і головним підручником – Буквариком. До нього першачки готуються  з великим ентузіазмом, щоб  показати, як вони засвоїли навчальну грамоту на протязі року.

22 травня у актовому залі Мокрецького НВК зібралося багато жданих  гостей – вчителів, учнів початкових класів, батьків і рідних першокласників .

Урочистий  день прощання з Букварем відзначили учні 1 класу (класний керівник          Іванова С.М.) Святкування  яскраво відтворили частинку навчального процесу, котрий дітки  засвоїли в першому класі. Учні із захопленням розповідали вірші, співали пісні, танцювали, демонстрували інсценівки. Натомість отримували щирі побажання  шкільних удач від вчителів та батьків. Із нагоди радісного дня в житті маленьких першокласників і разом з тим трішки сумного.

Незабутній перший клас – саме  він торує  шлях до перших знань, відкриває простори знань, наставляє на життєву стежину мудрості, допомагає пізнавати навколишній світ учням у дружньому колі шкільної родини.


День вишиванки

Висить рушник у хаті на кілочку,

 Калина червоніє на столі,

 А біля неї – жовті колосочки,

 Мов пустотливі братики малі,

 Це все – моя земля, моя Вкраїна,

 Це рук моєї матері тепло,

 І цей рушник, яким і дочку й сина

 Благословляє мати на добро.

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

 21 травня в Мокрецькому НВК  пройшов День вишиванки.

 Більшість учнів в цей день прийшла до школи у вишитих сорочках.

 Цей захід в школі проводився вперше. Цього дня було організовано тематичну лінійку «Броварщина вишивана!», виховні години "Наша вишиванка - гордість нації".

 Активну участь взяли учні 1,3 та 4 класів, 5, 7, 10класів та педагоги школи          Іванова С.М.,  Зарічна Л.В., Лобода А.І, Чередничок В.О.

 На наступний рік планується більше провести заходів щодо святкування   Дня вишиванки.

9 травня - День Перемоги

День Перемоги – світле, радісне свято, але з присмаком солоних сліз та гіркотою втрат. Не випадково це свято припадає саме навесні, коли земля прокидається від важкого сну після зимових заметілей та випростовується із льодового полону, коли буйним цвітом розквітають тюльпани, голова паморочиться від настояного бузкового аромату. 9 травня 1945 року – ця дата закарбується у серцях народу на віки. Адже саме цього теплого травневого дня над чистим небом запалали салюти перемоги. Із року в рік народ відзначає свято Дня Перемоги з трепетом у серці та сльозами на очах. Нащадки свято бережуть пам’ять про подвиг свого народу. Для школярів Мокрецького НВКцей день завжди особливий.

9 травня бувпроведений на урочистиймітинг на честь відзначення 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Учні школи провели акцію по виготовленню маків та дарували їх жителям села.ВІТАЄМО!

Вітаємо переможця обласного поетичного конкурсу «Зерна доброти» (ІІ місце) : Тимошенко Юлію, ученицю 10 класу та її вчителя Карпенко Ольгу Іванівну. 


Пам'ятаємо! Перемагаємо!

8 травня  2015 року у Мокрецькому НВК було проведено виховний захід "1939 – 1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!" , на якому учні декламували поезію, переглядали відео та вшанували пам'ять загиблих воїнів Другої світової війни, учасників АТО хвилиною мовчання.

В шкільному музеї в цей день було проведено низку екскурсій для учнів: «Воїни АТО нашого села», "Про минуле серце пам’ять зберігає","Війна у спогадах учасників бойових дій".

    А також у кожному класі пройшли уроки мужності.ВІТАЄМО!!!

      Калуту Марію учасника районної краєзнайчої конференції учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави», присвяченої 70-ій річниці Перемоги над нацизмом у Європі 


         Учні школи провели акцію по виготовлення маків до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі. Ці маки було подаровано жителям нашого села під час проведення заходів до Дня перемоги.

Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.  


Екскурсія   "Асканія Флора"Екскурсія на завод "Кока-Кола"

    Вихованці гуртка «Юний мандрівник», що працює на базі Мокрецького та Заворицького НВК відвідали завод  «Кока-Кола»,  що  в  Броварському   районі,  смт  Велика  Димерка.

   Екскурсія  була  цікавою  і  пізнавальною.  Діти  ознайомилися  з   виробництвом  солодких  напоїв,  з  технологією  очистки води,  а також  переглянули  фільм про  завод  і  компанію  і,  безумовно,  були  дегустаторами  улюблених  напоїв,  а  під  кінець  екскурсії   всі  отримали  ще  й  сувеніри.                                                                                                                     

Запобігти, врятувати, допомогти! 

 

    Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 22квітня у Мокрецькому НВК відбувся  День цивільного захисту. Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров'я та життя. 

     Розпочався цей день з лінійки, під час якої директор школи ознайомив присутніх з метою та планом проведення дня ЦЗ у школі.

    Також протягом дня учні мали змогу переглянути навчальні фільми, виставки стіннівок, малюнків, практично ознайомитися із засобами захисту органів дихання та шкіри.

    Завершальним етапом була евакуація школи, де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій.

    День цивільного захисту під девізом «Запобігти, врятувати, допомогти!» пройшов цікаво та повчально. Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.


ВІТАЄМО!!!

    Вітаємо переможця обласного поетичного конкурсу «Зерна доброти» (ІІ місце) : Тимошенко Юлію, ученицю 10 класу та її в чителя Карпенко Ольгу Іванівну.   21 лютого відзначається свято рідної мови. Воно відзначається у 60 країнах Європи і в Україні зокрема. У цей день відбуваються свята, призначені для для підняття престижу рідної мови, показу її величі та значущесті.
    23 лютого у Мокрецькому НВК відбувся загальношкільний захід до Міжнародного дня рідної мови під гаслом «Мокрецький НВК має талант». Діти читали власні твори, співали, робили все, щоб показати красу рідної мови. 00153.jpg

 

00154.jpg

00155.jpg


              Їм у віках судилося безсмертя…
    Саме під таким гаслом у Мокрецькому НВК було проведено годину пам’яті, приурочену Дням гідності та свободи. Своєю присутністю вчителі та учні школи вшанували пам'ять загиблих на Майдані та в зоні проведення АТО.
Учасники мали змогу пригадати хронологію «Листопадового зриву»-2013, спостерігаючи за кадрами документального фільму «Революція гідності», коли, об’єднані поривом духа, люди встали за волю. 
     Особливо емоційною була та частина години пам’яті, коли переглядали документальне відео «Листи з Майдану»


ВІТАЄМО!!!

Переможців районного етапу Всеукраїнської виставки - конкурсу "Космічні фантазії":І місце - Іванов Михайло (5клас);ІІ місце - Кривоносова Дар'я (2 клас);ІІІ місце - Костенкова Каміла (2 клас).

ВІТАЄМО!!! 

Тимошенко Юлію, ученицю 10 класу, призера ІІ (обласного ) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН у 2014-2015 навчальному році за зайняте ІІ місце.

00150.jpg00151.jpg

15 лютого у нашій країні відзначають скорботний День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

   15 лютого 1989 року став днем, коли закінчився відлік великих втрат людських життів. Цей день і є закінченням афганської війни для неіснуючої вже на сьогодні держави – СРСР. Тоді закрилася остання сторінка героїчного і трагічного літопису боїв. Перестали йти похоронки з Кандагару і Гардесу, Джелелебаду і Кабулу. 
   13 лютого в Мокрецькому НВК був проведений урок мужності, на якому учні дізнались про героїв цієї страшної війни та поглибили свої знання про перебування контингенту радянських військ в Афганістані, переглянули презентацію на тему: «Хроніка неоголошеної війни», вшанували пам'ять воїнів, що загинули хвилиною мовчання.

             14 лютого - День Святого Валентина

    14 лютого - День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання. 
   В Мокрецькому НВК у цей холодний лютневий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Сьогодні також можна приділити більше уваги, потурбуватися про близьких та друзів… 
   Рано-ранесенько почала працювати святкова пошта, адже «Скринька кохання» була переповнена валентинками. Активісти школи організували благодійний святковий концерт для учнів молодшої ланки. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.00147.jpg